7th Annual Patuxent River Tri Club Kids Triathlon

California, Maryland

August 2, 2014


TINY TRI (12.5M Swim/75 yd Bike/50 yd Run)

TINY TRI (3-5 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

89

Layla Green

4

3:52

2

88

Laura Boynton

5

4:15

3

93

Madison Grablick

3

6:06

4

80

Lainey Chen

5

6:10

5

86

Abigail Sullivan

3

6:22

6

94

Bella Tuczynski

3

14:13



TINY TRI (3-5 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

81

Joshua Urdaneta

5

3:40

2

85

Reece Smith

4

3:57

3

77

Noah Fowler

4

4:13

4

83

Brodie Hicks

4

4:35

5

98

Danny Gallagher

3

5:18

6

97

Mason Kollar

3

5:23

7

76

Alexander Chen

4

5:40

8

96

Corbin Beans

3

5:55

9

95

Austin Frazier

3

5:55

10

87

Carson Chen

3

5:57

11

82

Luke Sullivan

5

6:41

12

99

James Colvin

5

6:52

13

79

Christian Salazar

4

7:02

14

78

Ian Loveless

4

10:10



ROOKIE TRI (25M Swim/1.0 Mile Bike/1/8th Mile Run)

ROOKIE TRI (5-6 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

565

Kiera Salazar

6

12:06.83

2

563

Lorelei Sullivan

5

12:39.43

3

561

Paige Smith

5

12:49.83

4

560

Vail Gallagher

5

13:04.91

5

564

Laila Frazier

6

17:08.94

6

562

Raina Prines

5

20:55.73



ROOKIE TRI (5-6 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

557

Gunnar Willen

6

9:43.93

2

554

Max LaFollette

6

10:33.52

3

552

Parker Ashby

5

10:54.82

4

550

Robbie Gallagher

5

11:24.76

5

553

Andrew Stewart

6

11:32.33

6

559

Lucas Nash

5

12:28.08

7

558

Sean Taylor

6

13:17.12

8

555

Aiden Beans

6

14:00.12



TRI-IT-OUT (25M Swim/2.0 Mile Bike/0.25 Mile Run)

TRI-IT-OUT (7-8 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

678

Jillian Catlett

7

15:40.15

2

684

Sadie Swift

7

15:51.59

3

681

Emma Coombs

8

16:34.14

4

682

Lily Coombs

6

16:48.94

5

683

Madeline Chen

7

16:54.33

6

686

Ava Foshay

7

17:54.13

7

689

Sarah Boynton

7

18:07.64

8

679

Mia Cassetta

7

18:37.44

9

687

Abigail Leepa

8

19:46.48

10

688

Mia Dornisch

7

20:03.95

11

685

Meredith Salter

7

20:57.53



TRI-IT-OUT (7-8 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

661

Jake Swift

7

14:50.71

2

662

Cyrus Salazar

7

15:20.24

3

668

Samuel Farnworth

8

15:44.99

4

676

Rhys Spence

8

15:55.33

5

671

Richad Walent

7

16:32.23

6

665

Christopher Grablick

7

16:38.53

7

664

Eric Taylor

8

16:43.59

8

663

Ryan Ludlow

7

16:53.92

9

675

John Kollar

8

17:12.66

10

670

Andrew Salter

7

17:16.19

11

669

Owen Smith

6

17:22.01

12

677

Quinn Peterson

8

18:34.94

13

673

Erik Chen

6

20:10.59

14

667

Jourdan Green

7

20:45:00

15

674

Alexander Daley

7

24:21.54

MINI-SPRINT (100M Swim/2.5 Mile Bike/0.75 Mile Run)

MINI-SPRINT (9-10 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time

1

774

Adara Fritz

9

23:35.86

2

775

Caroline Boynton

9

24:35.33

3

767

Elana Frazier

10

24:48.13

4

759

Jenna Catlett

10

25:01.85

5

763

Emily Konecny

9

25:03.64

6

761

Megan Carrigg

8

25:26.06

7

764

Kaia Ganzell

8

25:34.34

8

770

Payton Foshay

10

25:47.58

9

768

Molly Kollar

10

26:11.34

10

766

Sophie Green

8

26:30.89

11

760

Samatha Pennell

9

27:26.13

12

773

Zoe Dornisch

10

28:09.56

13

772

Delaney McOmber

9

29:58.97

14

769

Caroline Davis

10

30:22.79

15

762

Annakate Carrigg

10

30:29.78

16

758

Leah MacQuilliam

9

31:45.24

17

771

Gabrielle Bonds

8

32:45.24

18

765

Amy Stewart

9

34:50.18



MINI-SPRINT (9-10 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time

1

741

William Cassetta

9

21:38.83

2

743

Eric Hoffman

9

21:43.59

3

750

Graham Salter

10

22:33.41

4

742

Sean OConnor

9

22:50.47

5

749

Bryce LaFollette

10

24:01.34

6

752

Ian Kreider

9

25:01.96

7

754

Liam Spence

10

25:06.68

8

751

Jordan Scarbrough

10

25:26.57

9

748

Matthew Grablick

10

25:38.54

10

747

David Grablick

8

26:27.04

11

755

Caleb Urdaneta

8

26:56.79

12

744

Henry J Meiser

9

26:58.79

13

746

Peter Morris

9

27:15.21

14

753

Jake Taylor

9

27:19.54

15

740

Finnegan Ludwig

9

31:38.79

16

756

Gavin Sleeth

8

32:52.38

17

745

Tyler Ludlow

9

36:27.53

SUPER SPRINT (200M Swim/3.2 Mile Bike/1.0 Mile Run)

SUPER SPRINT (11-12 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

854

Melody Jones

12

26:27.25

2

853

Lydia Morris

11

28:58.63

3

858

Annie OConnor

11

29:16.28

4

857

Jolie Ganzell

11

29:31.24

5

856

Emme Staats

11

29:44.83

6

861

Emmy Taylor

12

30:59.34

7

855

Rachel DeBrabander

12

31:46.57

8

860

Elizabeth Konecny

12

32:48.58

9

859

Rachel Mroz

10

32:58.94

10

864

Kiersten Scarbrough

11

36:18.35

11

863

Madeline Walent

11

37:44.31



SUPER SPRINT (OPEN) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

865

Laura Picard

13

35:48.58



SUPER SPRINT (11-12 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

841

Max Green

11

25:14.28

2

847

Alexander Konecny

12

26:54.04

3

849

Zachary Urdaneta

12

28:43.43

4

844

Samuel Cassetta

11

30:46.17

5

846

Zachary Claus

12

31:10.53

6

850

Joseph Ensminger

12

31:23.93

7

845

Dylan Gray

11

33:04.14

8

852

Liam Fritz

12

34:45.95

9

848

Dylan Taylor

10

35:33.24

10

842

Bay MacQuilliam

11

38:09.34

11

843

Lochlann Ludwig

11

41:18.76



HALF SPRINT (300M Swim/6.4 Mile Bike/1.5 Mile Run)

HALF SPRINT (13-14 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

958

Kaelynn Scarbrough

14

45:33.84

2

960

Emma Carrigg

13

46:20.67

3

957

Grace Yepez

13

49:45.79

4

961

Emily Snyder

12

50:26.19

5

962

Katy Kindley

13

57:04.20

6

963

Irene Araya

12

58:54.61



HALF SPRINT (13-14 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

956

Ryan Sohne

13

41:54.26

2

955

David Yepez

12

47:21.39

3

954

Christopher DePiazza

13

48:19.91



HALF SPRINT (15-17 YRS) GIRLS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

948

Anna Staats

15

38:25.11

2

950

Annie Imhof

15

39:55.75

3

949

Becca Marsh

16

39:56.45

4

952

Madeline Snow

16

45:06.13

5

951

Emma Kindley

16

46:39.71

6

953

Maddy Taylor

15

52:01.23



HALF SPRINT (15-17 YRS) BOYS

Place

Bib #

Name

Age

Time






1

942

Trent Herzog

17

34:15.53

2

943

Ben Carrigg

15

39:10.53

3

941

Daniel Jones

16

41:02.74

4

944

Alexander DePiazza

15

41:56.09

5

940

Eric MacQuilliam

15

42:39.41

6

946

Sebastian Araya

15

49:58.08