PATUXENT RIVER TRI CLUB KIDS TRIATHLON WILDEWOOD AUGUST 4, 2012

 

TRI-IT-OUT

25M SWIM/1.4 MILE BIKE/0.3 MILE RUN

 

GIRLS'S Tri-it-Out 5-6Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

193

Sadie Swift

5

15:16.32

2

196

Jillian Catlett

5

15:44.94

3

195

AnnaGrace Phillips

6

22:58.45

4

198

Jasmin Flores

6

23:17.4

5

197

Josephine Horwitz

5

25:10.8

 

BOY'S Tri-it-Out 5-6Y

 

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

186

John Kollar

6

14:17.37

2

184

Eric Taylor

6

14:58.69

3

180

Seth Fisher

6

15:16.61

4

183

Jake Swift

5

15:55.6

5

188

Ryan Kopicko

5

16:16.81

6

185

Christopher Grablick

5

17:09.09

7

182

Jordan Green

5

17:38.86

8

187

Jack Kunz

6

18:07.69

9

189

Logan Noyes

5

23:04.23

10

181

Mason Torres

6

27:36.34

11

190

Brian Fuchs

6

28:10.04

12

191

Eric Fuchs

6

31:49.14

 

GIRL'S Tri-it-Out 7-8Y

1

155

Ginger Hayden

7

12:09.12

2

157

Alexis Poole

8

12:23.93

3

160

Jenna Catlett

8

13:04.2

4

161

Christa Kunz

8

14:05.8

5

167

Elana Frazier

8

14:18.06

6

165

Sophie Green

6

14:58.05

7

166

Megan Carrigg

6

15:01.73

8

172

Caroline Allred

8

15:18.93

9

168

Zoe Dornisch

8

16:07.26

10

163

AnnaKate Carrigg

8

16:10.15

11

171

Savanna Mckinnon

7

16:11.53

12

162

Molly Kollar

8

16:12.41

13

156

Lauren McLaughlin

8

16:17.6

14

159

Caroline Davis

8

16:18.31

15

158

Zoe Taylor

8

16:51.09

16

100

Macie Fuchs

8

16:51.65

17

164

Brooke Hasegawa

7

17:14.29

18

170

Abigail Vanecko

8

17:53.98

19

169

Madeleine McLaughlin

6

23:49.24

 

BOY'S Tri-it-Out 7-8Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

126

Tye Murree

8

10:06.45

2

125

Bryce LaFollette

8

11:26.38

3

124

RAllen Reed

7

11:34.88

4

122

Zachary Reed

7

11:53.89

5

136

Andy Wathen

7

12:37.63

6

133

Matthew Grablick

8

12:40.39

7

134

David Grablick

6

13:45.39

8

127

Robbie Peters

8

13:49.89

9

129

Jake Taylor

7

13:56.35

10

135

Jakob Wolter

8

13:57.11

11

128

HenryJ Meiser

7

14:00.07

12

132

Ryan Kruszewski

6

14:10.31

13

131

Ian Wood

7

14:18.06

14

121

Jacob Morris

7

14:23.84

15

137

Nathaniel Cavallaro

7

14:28.29

16

130

Joshua Daigle

7

14:54.32

17

138

Reese Marstellar

8

16:10.24

 


MINI-SPRINT

100M SWIM/2.4 MILE BIKE/0.75 MILE RUN

 

GIRL'S Mini-Sprint 9-10Y

1

278

Emme Staats

9

21:12.55

2

277

Melody Jones

10

21:22.29

3

285

Jessica Herzog

10

23:04.9

4

280

Jolie Ganzell

9

23:18.46

5

282

Kristen Matzdorf

10

23:35.2

6

276

Laura Scott

10

25:00.99

7

287

Rachel Mroz

8

27:14.76

8

288

Kari Minnich

8

27:28.15

9

275

Julia O'Connell

10

27:35.13

10

283

Madison Evans

10

27:38.93

11

286

Grace Ford

9

27:43.36

12

281

Annie OConnor

9

27:54.41

13

284

Nyla Torres

10

27:59.18

14

291

Emily Nelson

8

29:11.14

15

289

Jessica Voorhees

10

30:16.05

16

279

Emmy Taylor

10

30:16.48

17

290

Ella Phillips

10

31:05.25

18

274

Abbey Struck

10

34:33.8

 

BOY'S Mini-Sprint 9-10Y

 

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

231

Max Green

9

20:33.26

2

232

Dylan Gray

9

23:04.89

3

229

Joshua Fisher

10

23:18.45

4

245

Tim Tyler

10

24:18.56

5

236

Liam Smith

9

26:25.02

6

233

Ridge Hayden

8

26:36.01

7

244

Daniel Cavallaro

9

27:37.23

8

230

Michael Weiler

9

28:22.71

9

234

Myles Dungan

9

29:56.63

10

238

Dylan Taylor

8

29:58.79

11

241

Leo Horwitz

9

30:16.02

12

240

Peter Schumacher

9

30:25.83

13

239

Tyler Kruszewski

8

30:34.48

14

235

Brayden Hasegawa

9

30:38.16

15

237

Noah Porter

9

32:04.85

16

242

Dalton Curtis

9

32:32.29

 

BOY'S OPEN Mini-Sprnt 9-10Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

243

Andrew Vanecko

11

26:08.05

 


SUPER SPRINT

200M SWIM/3.6 MILE BIKE/1.0 MILE RUN

 

GIRL'S Super Sprint 11-12Y

1

367

Danielle Gore

12

28:39.64

2

370

Emma Carrigg

11

31:43.04

3

368

Johnna O'Connell

11

33:31.3

4

369

Shannon Minnich

11

37:59.25

5

379

Brynn Lemmon

12

38:17.81

6

377

Cassie Kunz

11

38:45.98

7

374

Samantha Wolter

10

39:35.71

8

375

Anna Morris

11

41:26.58

9

371

Kaitlyn Curtis

11

42:57.4

10

373

Gabrielle Fowler

11

45:01.26

11

366

Ashley Devlin

12

46:31.08

12

372

Laura Picard

11

47:24.01

13

376

Madison Noyes

12

59:51.43*

* Did extra lap on bike

 

GIRL'S OPEN Super Sprint 11-12Y

1

378

Catherine Vanecko

13

38:37.95

 

 

BOY'S Super Sprint 11-12Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

328

Ethan Sheridan

10

27:54.6

2

327

Connor Strauss

12

30:40.7

3

335

Jonathan Cavallaro

11

33:03.99

4

329

Jacob Russell

10

34:15.53

5

331

Paul Fagnano

12

34:38.43

6

326

Austin Gray

12

35:23.21

7

330

Gabe Taylor

12

39:44.13

8

333

Alex Motamed

11

42:21.75

9

334

Caleb Vourazeris

12

44:06.33

 

332

Liam Poole

11

27:22.41*

* Possibly turned around at mini-sprint turnaround by mistake conceded position.


 

HALF-SPRINT

300M SWIM/6.7 MILE BIKE/1.5 MILE RUN

 

GIRL'S Half-Sprint 13-14Y

1

490

Anna Staats

13

44:22.24

2

489

Keelyn Gallagher

13

45:52.55

3

492

Allison Egeli

12

53:03.31

4

488

Alexis Strauss

13

56:32.96

5

491

Courteney Lawson

12

1:01:04.76

6

493

Maddy Taylor

13

1:07:29.35

 

BOY'S Half-Sprint 13-14Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

441

Connor Gleason

13

47:26.79

2

439

Ben Carrigg

13

48:56.44

3

440

Luke Russell

12

51:11.78

4

442

Ben Cavallaro

13

1:02:09.56

 

GIRL'S Half-Sprint 15-17Y

1

420

Brianna Minnich

14

50:24.15

2

421

Siena Lynch

14

1:00:05.54

 

 

BOY'S Half-Sprint 15-17Y

PLACE

BIB#

NAME

AGE

FINAL TIME

1

411

Trent Herzog

15

38:02.4

2

412

LJ Gallagher

15

40:24.41

3

414

Diego Yepez

15

46:57.76

4

413

Daniel Jones

14

50:59.29